Jak si drobně poladit Zeus

Na tomto místě bych popsal úpravy starší pistole Armortech Zeus, ačkoliv jsem ji sám nikdy nevlastnil. Důvod je ten, že tyto úpravy jsou jednoduché, podobné jsem dělal na jiných zbraních a je celkem evidentní že fungují, takže bych tím chtěl inspirovat ty, kterým by to mohlo být ku pomoci. Podobné úpravy lze samozřejmě provést i na dalších obdobných "třítrubkových" poloautomatických paintballových pistolích s klasickým "Spyderovským" mechanismem (stacked tube blow-back).

Za nejužitečnější úpravu kterou jsem viděl považuji vyříznutí otvorů do rámu zbraně, které usnadní nabíjení. Jeden otvor se přidělá do přední úvratě zásobníku kuliček, a umoží jej tak nabíjet už po pouhém stažení pružiny do zadní polohy, bez vyjímání, nebo manipulace s zadní zádkou. Druhý se přidělá do komory CO2 bombičky a dovolí ji tak vyjmout stranou, po pouhém povolení závěrného šroubu. Obě úpravy zásadně omezí manipulaci s zádkami příslušných otvorů a podstatně zjednoduší nabíjení.

Upravená zbraň

Obdobně upravená jiná zbraň


Více informací a obrázků je na: http://www.mcarterbrown.com/forums/sidearms/134462-zeus-mods.html

A na videích Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=IWbTXFxV_q4
http://www.youtube.com/watch?v=roy1HMP2hRU

Další možnosti přináší výkonostní ladění zbraně a úprava spouště. Obojí lze provádět vpodstatě stejně jako u běžných velkých Spyderů a u obojího je hlavním kouzlem "zkracování". Zkrácením chodu spuště pouze na nezbytnou délku odstraněním mrtvých prostorů omezíte její namačkávání, což v praxi, usnadňuje rychlou a přesnou střelbu. Zkrácením času otevření ventilu a omezením bouncingu dojde o omezení nehospodárného plýtvání s plynem, takže na jednu bombičku dá zbraň víc ran.