Je na čase se nad sebou zamyslet, pokud...


- vlastníte několik paintballových zbraní, včetně špičkových dlouhých pump a high-end (semi)automatů, ale stejně si připadáte podivně, nepatřičně, neohrabaně a nepohodlně pokud hrajete s něčím jiným, než je vaše staré, dobré PGP.


- vás vůbec neznepokojuje, že všichni vaši protivníci ve hře mají zbraně minimálně o 20 let modernější, 3x dražší, 4x větší, s 6x vyšší kadencí, osminásobkem vaší zásoby plynu a dvacetinásobkem kapacity vašeho zásobníku.


- považujete za hrubě nefér hrát s PGP proti (semi)automatům uvnitř budov obytného typu, neboť tu dle vašeho názoru máte všechny výhody na vlastní straně.


- jste během jednoho dne schopni z PGP vystřelit 300 ran... z toho 5 ve hře, 3 v souboji a 292 přes měřák rychlosti.


- jste schopni strávit šest hodin uprostřed noci prací na vašem PGP, aby zítra zvládlo na jednu 12g bombičku vypálit zas o jeden další výstřel víc.


- jste schopni strávit šest hodin uprostřed noci prací na vašem PGP, aby zvládlo vyměnit 12g bombičku o 10 vteřin rychleji... ačkoliv si nepamatujete, kdy jste naposledy ve svém vysoce laděném, super-výkonném a hospodárném PGP musely měnit plyn ve hře.


- má vaše PGP v sobě víc titanu a teflonu než nejnovější Bob Long Intimidator.


- upřímně litujete moderní hráče pro méněcenost jejich výzbroje, protože jejich kropítka nestřílí z opravdového uzavřeného závěru a nemají hlavně z pořádných materiálů.


- jste příznivcem vědecké teorie která tvrdí, že železo historicky nahradilo bronz nejspíš pouze z důvodu vyčerpání snadno dostupných ložisek mědi.


- považujete WGP Autococker pouze za zdegenerovaný klon pochybné modifikace skvostného PGP, známé jako Worr Sniper.


- tu a tam míváte Benjamin-Sheridanovi za zlé, že namísto mosazy nezvolil jako základní materiál k výrobě PGP niklový nebo hliníkový bronz, nejspíš prostě jen proto, že byl tradicionalista a ještě k tomu škrt.


- se domýváte, že zbraně větší než je PGP z hráčů pouze dělají snadné cíle.


- přemýšlíte o výměně Delrinového předpažbí za Teflonové, neboť Delrin se vám vydírá.


- při ladění PGP studujete utěsňění závěru u 14" lodního kanonu, uzamčení závěru německého univerzálního kulometu, úsťový kompenzátor pistole pro IPSC, chlazení u dvoujádrových mikroprocesorů, proudění plynu v náporovém motoru, funkci motocyklového tlumiče výfuku, úpravy pístů spalovacích motorů vozů rallye, moderní parní stroje a pastičku na myši, přičemž jste si naprosto jisti, že to vše s ním má mnoho společného.


- jste už dávno rezignovali na snahu vysvětlit moderním hráčům, že vaše obstarožní zbraň má také "samomazný závěr" a že je v ní víc delrinu, než v té jejich zbrani.


- považujete Teniferovanou Chrom-niklovou žáruvzdornou ocel za materiál vhodný pouze pro méně důležité součásti.


- už pár let marně přemýšlíte nad tím, co by se asi dalo provést provést s přenosovými pákami předpažbí z uhlíkové oceli... které jste u svých PGP už dávno vyměnily za nerezové.


- dokážete plně nabité PGP vyprázdnit střelbou do nepřítele během tří vteřin intenzivní palby, ale málokdy se k tomu uchylujete, neboť se vám příčí takhle plýtvat s plynem a kulivem.


- se domýváte, že pružinový zásobník je u PGP krokem zpět, neboť nijak neurychluje střelbu, zhoršuje mechanickou spolehlivost a omezuje kapacitu střeliva.


- si myslíte, že Glen Palmer je žabař, protože už dvacet let nepříšel s ničím skutečně novým, jeho elyptické honování je nebetyčná hloupost a hliníkové, nebo "nízkoturbuletní" těleso ventilu bohapustý nesmysl.


- považujete za nesportovní brát si do hry víc munice než má PGP v zásobníku.


- se domýváte, že s většinou paintballových zbraní je v rozebraném stavu daleko víc zábavy, než když jsou zrovna složené a funkční.


- si vás s PGP ostatní ve hře často pletou s automatem.


- se místy přistihnete, že ve volných chvílých čtete diskuse, které na internetu vedl Sam Tussig v roce 1993... a máte chuť ho opravovat.


- vás s PGP nováčci obviňují z rampingu a veteráni zas z overshotingu.


- máte v PGP těsnění z raketoplánu.


- dokážete s PGP zasáhnout tenisák na 15 metrů... 30x po sobě.


- máte ve svém PGP také regulátor tlaku, ale ten váš narozdíl od toho z kolegova Spyderu Rodeo skutečně funguje.


- vás ve většině technických prodejen v okolí považují přinejlepším za podivína, protože zde opakovaně scháníte Quadringy z Vitonu povlakovaného Teflonem, Whitwortové šrouby z nerezu, polotovary z hliníkového bronzu a Titanové slitiny, případně trubky a výstružníky 11/16" a podobné neobvykosti a přitom si nenecháte vymluvit, že by je skutečně měly mít skladem.


- k úžasu ostatních vaše PGP nepotřebuje první perforační výstřel a střílí i s vyjmutou bombičkou.


- neřešíte problém která paintballová hlaveň je nejlepší, protože už pár let víte, že šest a půl palce ručně lapované mosazy ještě nikdo nepřekonal.


- se dokážete perfektně bavit i poté, co vás v devíti předchozích hrách někdo odstřelil, aniž by jste se vůbec dostaly k vlastnímu výstřelu.


- považujete vlastní "smrt" za nejlepší část hry a kdo ve hře neumřel, ten jako by podle vás ani nehrál... pokud tedy zrovna s přehledem sám nevybil všechny ostatní...


- se domýváte, že hranice účinného dostřelu PGP leží někde mezi 50-70 metry, v závislosti na povětrnostních podmínkách.


- si zubní pastou lapujete hlaveň a kartáčkem na zuby čistíte mezeru mezi trubkami.


- se v poslední době vaše střelecké schopnosti povážlivě zhoršují, protože vaše taktické schopnosti už dávno nevyžadují střílet na protivníky z daleka ani rychle.


- pravidelně přemýšlíte o tom, zda by jste znovu neměly po ránu běhat kondiční sprinty do vrchu... tedy znovu v kanadách a s nabitým PGP v pouzdře.


- pozorujete, že když přicházíte hrát, ostatní se často smějí, ale když ze hry odcházíte, často zamyšleně mlčí.


- dokážete pár hodin po každé hře vytrvale leštit své PGP do oslnivého lesku, jen aby jste na ostatní příště zas mohly házet prasátka.


- neustále váháte jestli si na 60 dolarové PGP pořídit holografický kolimátor za 300$.


- je pro vás největší odvaz hrát s nenabitou zbraní, protože jinak se dle vašeho názoru nikdy neudržíte a vždycky střílíte předčasně.


- by jste celkem snadno dokázaly PGP upravit na Nanocockera, pokud by jste skutečně chtěli, ale popravdě vás daleko víc zajímají nejelegantější způsoby jak z Cockera znovu udělat Worr Snipera.


- by jste nejspíš s přehledem zvítězily v místní regionální střelecké soutěži kategorie VzPi, kdyby jste ovšem místo své staré TAU-7 mermomocí nechtěly používat EB-17.


- se domýváte, že "vrozená nepřesnost" paintballových zbraní význam střeleckého umění nesnižuje, ale naopak zvyšuje.


- zjišťujete, že v důsledku absence "lepších" nástrojů nakonec v rámci improvizace čistíte hliníkové hlavně za pomocí Titanové kulatiny a na paintballové pušky instalujete puškohledy určené pro lov tropické zvěře.


- si další paintballové vybavení už dávno nekupujete proto, že by jste něco podobného potřebovali, nebo už něco podobného neměly, případně to snad skutečně chtěli používat, ale proto, že ho jednoduše chcete vyzkoušet a porovnat s tím ostatním.


- vaše boty váží víc, než vaše primární zbraň, maska a střelivo dohromady.


- vaše domácí zásoba 12g sifonových bombiček zabírá více prostoru, než vaše zásoba .68" kuliček.


- častěji kupujete paintballvé zbraně, než paintballové střelivo.


- býváte už nakonec spíš rádi, když vám inzerát nebo aukce paintballového vybavení za obvzláště výhodnou cenu uteče.


- vlastníte několik zajímavě upravených, ale herně obtížně použitelných PGP: jedno střílí za roh, jiné úsťovou rychlostí 450 fps a další je zas kvůli nebezpečí poškození sluchu nevhodné do uzavřených prostor.


- se při opravách/úpravách kamarádova Spydera opakovaně podvědomě vracíte k úvahám o výhodosti nahrazení jeho těla z hliníkového odlitku za nově vyrobené, spájené z mosazných trubek.


- všechny paintballové kuličky považujete za myslí naváděné.


- vyvíjíte specializované přístroje a zkušební modulární prototypy, aby jste mohly dále ladit PGP.


- má vaše PGP kratší dráhu spouště, než spoluhráčova elektropenumatika.